Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W minionym roku miały miejsce: trzydniowa wycieczka do Lwowa, a także dwudniowe wyjazdy do Budapesztu i Pragi, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Cisku. Kolejny wyjazd niebawem. Tym razem wyprawa będzie wiodła szklakiem Troki-Wilno-Kowno.

Wycieczka realizowana przez jedno z opolskich biur podróży, z którym współpracuje GOK w Cisku, rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 24 czerwca.

Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Troków z miejscowym przewodnikiem. Spacer po Starówce, Zamku Wielkich Książąt Litewskich i rejs po jeziorze Galve, a na koniec przejazd do hotelu w Wilnie.

Zwiedzanie stolicy Litwy - 22 czerwca. Stare Miasto, były Klasztor Bazylianów, gdzie rozgrywa się trzecia część „Dziadów” Adama Mickiewicza, Zespół Uniwersytecki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem „Jezu, ufam Tobie” (oryginałem z 1934 r.), Ratusz, Filharmonia Narodowa, Wieża Telewizyjna (wjazd i podziwianie panoramy Wilna z tarasu widokowego na wysokości 160 metrów) – takie miejsca zwiedzą wycieczkowicze drugiego dnia.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się 23 czerwca. Wtedy to zaplanowano zwiedzanie innych perełek Wilna: Zaułka Literackiego z domem, w którym mieszkał Adam Mickiewicz, Wzgórza Trzech Krzyży, katedry z grobami królewskimi, kościoła św. Piotra i Pawła, kościoła św. Anny, Cmentarza na Rossie z grobem matki Marszałka Piłsudskiego, w którym znajduje się jego serce, grobów legionistów. Na koniec przejazd do Kowna i podziwianie tamtejszej Katedry - miejsca związanego z Adamem Mickiewiczem, Starówki i Placu Ratuszowego. Wyjazd w drogę powrotną do Polski tego samego dnia. Do Ciska wycieczkowicze powinni przyjechać rankiem 24 czerwca.

Koszt wycieczki to 650 zł/os. Obejmuje on przejazd komfortowym autokarem, dwa noclegi w trzygwiazdkowym hotelu w Wilnie (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami), wyżywienie, opiekę pilota i ubezpieczenia.

Na realizację programu należy posiadać 45 euro/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje m.in.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem i miejscowych przewodników w trakcie zwiedzania.

Szczegółów udzielają w GOK-u w Cisku pod numerem tel. 77 487 17 72.

 

Fot. Pixabay.com

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy