Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

„Pomyśl zanim spróbujesz”. Oto program profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczą uczniowie klas VI-VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy.

Jednym z działań podjętych w ramach projektu, było spotkanie z sierż. sztab. Pawłem Szymkowiakiem. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu opowiedział młodym o różnych używkach, konsekwencjach prawnych, grożących za ich posiadanie i używanie. Następnie przedstawił uczniom, czym są dopalacze i jakie są zagrożenia związane z ich spożywaniem.

W dalszej kolejności młodzież w ciszy i skupieniu obejrzała film, w którym młodzi ludzie w dobitny i szczery sposób opowiedzieli o dopalaczach. Słowa „bohaterów” filmu są przestrogą dla wszystkich przed sięgnięciem po psychoaktywną substancję, która prowadzi do różnych zaburzeń fizycznych i psychicznych, a w najgorszym przypadku do śmierci.

- Po zakończonej prezentacji długo panowała cisza, która jest dowodem na to, że spotkanie przyniosło oczekiwane rezultaty, a młodzi ludzie pomyślą, nim sięgną po używki - relacjonuje Grażyna Dryndos z ZSP w Pokrzywnicy.

Foto: ZSP Pokrzywnica

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy