Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Menedżerowie, kierownik wypożyczalni samochodów, właściciel dwóch multiagencji ubezpieczeniowych, studenci. Mieszkańcy dużych miast. Poznawali piękno małych ojczyzn. Szalone zadania w obcych krajach bez gotówki na podorędziu. Komercyjna gra ekspedycyjna, w której przez tydzień dwustu śmiałków w wieku 18+ przemierzo pięć państw, pokonując przeszło tysiąc kilometrów. Na koniec dotarli do… Zakrzowa. Fakt ten skrywano niemal do ostatniej chwili.

Tajemnicę o nadchodzącym wydarzeniu ujawniono dopiero rankiem 6 lipca. Projekt Ekspedycja Express Misja Europa – oparty na pomyśle podobnych programów, jak np. Azja Express – był objęty ścisłą tajemnicą. Uczestnicy, budząc się w Ostrawie nie wiedzieli, że finał zaplanowano za kilka godzin w zakrzowskim GOSiR.

Pierwsze drużyny pojawiły się u nas przed południem. Do wieczora wszyscy uczestnicy byli już na miejscu. Rozpoczęło się wspólne świętowanie, otwarte również dla gości z zewnątrz. Poczęstunek od sponsorów i gry terenowe. Zaplanowano również prezentację filmu z realizacji projektu i pokaz fajerwerków.

Pomysłodawcą pierwszego tego typu przedsięwzięcia w Polsce jest Tomasz Pietruszka z Wrocławia. Współpomysłodawcą – Adrian Dambiec.

– Sama nazwa poniekąd nawiązuje do Azja Express, tyle że tamten program jest dla gwiazd, a my to robimy w Europie dla zwykłych Januszów Kowalskich – podkreśla Adrian Dambiec. – To autostopowa gra dla stu dwuosobowych drużyn. Gracze nie wiedzieli, dokąd jadą, co ich czeka – dodaje.

Każdego dnia z rana uczestnicy ekspedycji otrzymywali informację, gdzie mają się udać. I jakie zadania ich tam będą czekać – począwszy od zjadania robaków, poprzez znalezienie położonego 320 metrów pod powierzchnią ziemi pubu w kopali Guido, na ściganiu się na hulajnogach na Górze Żar kończąc.

– Węgrom nasi gracze musieli sprzedać paprykę. A za uzyskane pieniądze kupić bilet, który poprowadził ich do finału. Niesamowicie kreatywnie podeszli do zadań uczestnicy – podkreśla Dambiec.

Anna Radziejewska spod Poznania prowadzi gabinet kosmetyczny. (...)

Pełna relacja w 24. nr. „Nowej Gazety Lokalnej”, który ukaże się 10 lipca.

 

europa_express_pol_18_001
europa_express_pol_18_001
europa_express_pol_18_002
europa_express_pol_18_002
europa_express_pol_18_003
europa_express_pol_18_003
europa_express_pol_18_004
europa_express_pol_18_004
europa_express_pol_18_005
europa_express_pol_18_005
europa_express_pol_18_006
europa_express_pol_18_006
europa_express_pol_18_007
europa_express_pol_18_007
europa_express_pol_18_008
europa_express_pol_18_008
europa_express_pol_18_009
europa_express_pol_18_009

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy