Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejnym etapem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 408 ma być odcinek rozpoczynający się w Bierawie – od skrzyżowania z ul. Dworcową (DW425) aż do osiedla Korzonek. Rzeczywistość przerosła szacunki. I w tym przypadku nie obejdzie się bez opóźnień.

Odcinek zostanie zmodernizowany w podobnym standardzie, jak wcześniejszy fragment Brzeźce-Stare Koźle. Poza gruntowną przebudową jezdni, zadanie obejmie m.in. wykonanie na niej odwodnienia i pełnego oświetlenia na całej długości. Droga wzbogaci się o ścieżki pieszo-rowerowe.

Na sfinansowanie zamawiający przeznaczył kwotę nieco ponad 9,7 mln zł. Wśród czterech firm zgłoszonych do przetargu najtaniej wyceniła swoje usługi DROG-BUD Sp. z o.o. z Częstochowy – jednak jej oferta i tak znacznie przewyższa wygospodarowaną przez zarządcę drogi kwotę, bo wynosi prawie 14,3 mln zł.

Nie zamyka to drogi do realizacji zadania, choć może sprawić, że termin jego wykonania, czyli 20 września 2019 r., nie zostanie dochowany.

Jak nas poinformowano w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu, trwa analiza dokumentów. Prawdopodobnie zarządca drogi zwróci się w tej sprawie do właściciela drogi – zarządu województwa opolskiego.

– Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w drugiej połowie lipca – poinformował nas 5 lipca rzecznik prasowy ZDW w Opolu, Arkadiusz Branicki.

Do tego czasu powinno być jasne, czy urząd marszałkowski dołoży brakującą kwotę, czy też nastąpi unieważnienie przetargu i rozpisanie nowego postępowania.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy