Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Odkorkuje się nasz powiat. Budowa skrzyżowania bezkolizyjnego w Reńskiej Wsi – oddanie go do użytku będzie miało pozytywne oddziaływanie na cały nasz powiat – na ostatniej prostej. Dzięki sprzyjającej pogodzie prace postępują w szybkim tempie. Tak samo jak przebudowa DK 45 na odcinku Reńska Wieś-Większyce-Komorno, w skład którego to zadania wchodzi budowa ronda w Reńskiej Wsi.

Przejazd kilometrowym odcinkiem, rozpoczynającym się przy tzw. feralnym skrzyżowaniu w Reńskiej Wsi, a mającym swój koniec przy krzyżówce DK 45 z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla, zamknięto na początku kwietnia.

To nie jedyne utrudnienie, z którym muszą się zmagać kierowcy. Przebudowa kolizyjnej krzyżówki w Reńskiej Wsi na rondo wymusiło na wykonawcy całkowite zamknięcie skrzyżowania. Kierowcy, nie chcąc korzystać z objazdu, korzystają z bocznych dróg, uprzykrzają życie mieszkańcom.

Pisaliśmy, że jesienią rondo w Reńskiej Wsi ma zostać oddane do ruchu. To, że otwarcie skrzyżowania bezkolizyjnego nastąpi jeszcze w listopadzie, jest już pewne.

Z Ryszardem Osińskim, reprezentującym opolski oddział GDDKiA kierownikiem projektu przebudowy DK 45 na odcinku Poborszów-Większyce-Reńska Wieś, rozmawialiśmy 7 listopada. Wówczas na trzech wlotach na rondo w Reńskiej Wsi była już położona warstwa ścieralna. Tego samego dnia miały się rozpocząć prace porządkowe, tak by 9 listopada móc rozpocząć trasowanie.

– Jak pogoda pozwoli, przystępujemy do malowania, czyli tworzenia oznakowania poziomego. W późniejszej kolejności oznakowanie pionowe. Słupki mamy już poustawiane – mówi Ryszard Osiński. – Chcemy do końca listopada oddać do ruchu rondo i trzy jego wloty. Tak, żeby otwarte były trzy zjazdy. Pierwsze – drogą krajową nr 45 w kierunku Raciborza, drugie – drogą krajową nr 38 w kierunku Głubczyc i trzecie – drogą wojewódzką nr 418 w kierunku Kędzierzyna-Koźla.

Co z odcinkiem przebudowywanej krajówki między Reńską Wsią a Większycami? Planowane położenie na tym odcinku warstwy ścieralnej to końcówka roku. Czy w tym bardzo optymistycznym terminie uda się zrealizować zamierzenie? Wiele zależy od warunków atmosferycznych. Gdyby udało się przywrócić ruch DK 45 na odcinku Reńska Wieś – Większyce, przestałby obowiązywać objazd.

Na zdjęciu: Prace przy oznakowaniu i "elektryce" w okolicach ronda w Reńskiej Wsi – 9 listopada.

rondoren1118_01
rondoren1118_01
rondoren1118_02
rondoren1118_02
rondoren1118_03
rondoren1118_03
rondoren1118_04
rondoren1118_04
rondoren1118_05
rondoren1118_05
rondoren1118_06
rondoren1118_06

 

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy