Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Fani już odliczają do wielkiego koncertu blues-rockowego w amfiteatrze na Górze św. Anny. W sobotę 9 lipca w tym przepięknym miejscu podczas Chespa Rock Festiwal - Igrzyska Rockowe wystąpią m.in.: TSA, Dżem, Cree, Oberschleisen i Rebelianci. Czeka nas kilka godzin świetnej muzyki.

 

Na Górze św. Anny zagrają weterani bluesa z grupy Dżem. Adam i Beno Otręba wraz z kolegami udowadniają, że takie utwory, jak choćby: „Whisky”, „Oh, Słodka”, „Jesiony”, „Wehikuł czasu”, „Jak malowany ptak”, „List do M.” czy „Sen o Victorii” nigdy się nie znudzą.

 

Nie mniej fanów przyciągnie zapewne zespół TSA, który w większości tworzą muzycy z Opolszczyzny. Andrzej Nowak, Marek Piekarczyk, Marek Kapłon, Stefan Machel i Janusz Niekrasz to żywe legendy sceny rockowej. TSA nagrało tylko sześć albumów, ale takie utwory, jak choćby: „Nocny sabat”, „51”, „Kocica”, „Alien”, „Trzy zapałki” czy „Wyciągam swoją dłoń” weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej.

 

W amfiteatrze wystąpi też syn legendarnego, pierwszego wokalisty Dżemu Ryszarda Riedla – Sebastian Riedel z formacją Cree. Dla fanów ostrzejszych dźwięków zagra Oberschleisen, grupa zwana śląskim Rammsteinem. Rolę gospodarzy pełnić będą Rebelianci z Kędzierzyna-Koźla. Gościem specjalnym imprezy będzie Tomasz „Kowal” Kowalski – zwycięzca czwartej edycji „Must Be The Music”. Stawkę kapel uzupełnią: Honker, Wild Dudes oraz Porta Inferi.

 

Imprezą towarzyszącą będzie zlot miłośników garbusów, organizowany przez Opolski Klub Miłośników VW Garbusów i Busów. Bilety w cenie 55 zł można nabyć za pośrednictwem strony ticketpro.pl, a także w salonach Empik, sklepach Media Markt i Saturn. Będą też dostępne w dniu imprezy, ale już droższe o 20 zł.

 

Program imprezy:

13.00   parada garbusów

14.00   otwarcie bram

15.00   Honker

15.40   Wild Dudes

16.20   Porta Inferi

17.00   Rebelianci

18.00   Cree

19.30   Dżem, gościnnie Kowal

21.15   Oberschleisen

23.00   TSA

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy