Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” zaprasza na kolejną projekcję w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 25 sierpnia o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Niewinne”.

 

Francusko-polska produkcja w reżyserii Anne Fontaine („Coco Chanel”, „Idealne matki”) porusza wstrząsające i nieco przemilczane wydarzenia w historii.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Mathilda Beaulieu. W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej podczas porodu kobiety.

 

Okazuje się, że zakonnice padły ofiarą zbiorowego gwałtu, dokonanego przez czerwonoarmistów. Mathilda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Mathilda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią. Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru.

 

W głównych rolach występują: Lou de Laage, Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig i Vincent Macaigne.

 

Projekcje w „Heliosie” to jeden z elementów programu realizowanego z inicjatywy ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Dzięki niemu w kilkudziesięciu kinach odbywają się pokazy polskich filmów. Widzów ma zachęcić niższa cena biletów, które kosztują 10 zł.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy