Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w kędzierzyńskich „Odrzańskich Ogrodach” zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 7 września o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Gwiazdy”.

 

Najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego. Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem kumpel Ginter. Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się na stadiony Polonii Bytom i Górnika Zabrze.

Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena. Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne reguły.

Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do reprezentacji, bohater staje przed trudnym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

 

W głównych rolach występują: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański i Karolina Szymczak.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

 

W kolejnych tygodniach widzowie zobaczą m.in.: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (14.09), „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (21.09) i „Wściekłość” (28.09).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy