Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejna retransmisja z teatru w Londynie na dużym ekranie w kędzierzyńskim „Heliosie”. 11 września o godz. 18.30 pokazany zostanie spektakl pt. „Anioły w Ameryce cz. 1”.

 

W ramach projektu „Helios na scenie” w kędzierzyńskim kinie można zobaczyć wielokrotnie nagradzane, w gwiazdorskiej obsadzie sztuki zarejestrowane w systemie HD. 11 września na widzów czeka sztuka „Anioły w Ameryce”, za którą autor - Tony Kushner - otrzymał nagrodę Pulitzera.

 

Połowa lat osiemdziesiątych XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Reagana. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Pierwszy z nich - Prior Walter - zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę.

 

Retransmisja z Royal National Theatre w Londynie, który jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. W swoim repertuarze ma przede wszystkim klasykę angielską, ale także obcą i dramaty współczesne. W jednym sezonie zespół, liczący 150 aktorów, daje tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy