Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz brytyjskiego dramatu pt. „Lady M.”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 13 września, na godz. 18.30.

 

Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Nie wspominając o ambicjach, marzeniach czy pragnieniach.

 

Śmiertelnie znudzona egzystencją w ciasnych ścianach domu męża, Katherine korzysta z każdej okazji, by zaznać choć odrobinę wolności na pobliskich wrzosowiskach. Popada jednocześnie w desperację i emocjonalny marazm. Kiedy spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, przechodzi wewnętrzną przemianę.

Od tego momentu nic jej nie zatrzyma, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta.

 

W tytułowej roli występuje Florence Pugh („Upadające”, „Studio City”), a partnerują jej: Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie.

 

Film Williama Oldroyda został dostrzeżony na międzynarodowych festiwalach. Otrzymał m.in. Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej podczas konkursów w Salonikach i San Sebastian.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy