Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejny seans „Kultury Dostępnej” w kędzierzyńskim „Heliosie” odbędzie się 14 września, gdy o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

 

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność w Polsce Ludowej, jej autorka musiała przejść długą drogę.

Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą, ważniakami partyjnymi, środowiskiem lekarskim zdominowanym przez mężczyzn i Kościołem. Opowieść o powstaniu słynnego podręcznika Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

 

W głównych rolach występują: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Borys Szyc, Karolina Gruszka, Arkadiusz Jakubik, Danuta Stenka i Wojciech Mecwaldowski.

Film w reżyserii Marii Sadowskiej obejrzało w kinach ponad półtora miliona widzów!

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

 

We wrześniu widzowie zobaczą m.in.: „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (21.09) i „Wściekłość” (28.09). Natomiast w październiku: „Pokot” (5.10), „Szatan kazał tańczyć” (12.10), „Maria Skłodowska-Curie” (19.10) czy „Bodo” (26.10).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy