Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz filmu „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 20 grudnia, na godz. 18.30.

 

Filmy o tematyce sportowej rzadko goszczą na ekranach, a szkoda, bo przeważnie to dzieła znakomite. Wystarczy wspomnieć ostatni polski hit „Najlepszy” czy takie klasyki kina światowego, jak choćby: „Rydwany ognia”, „Ali”, „Senna” czy „Zapaśnik”.

 

W nurcie tym poczesne miejsce zajmie najnowsze dzieło Janusa Metza – duńskiego reżysera znanego z „Armadillo – wojna jest w nas” i „Detektywa”.

5 lipca 1980 roku. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz turnieju Wimbledon. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem.

Niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

 

W główne role wcielili się: Szwed Sverrir Gudnason („Monica Z.”, „Gentlemen”) jako Borg i Amerykanin Shia LaBeouf („Transformers”, „Gangster” „Furia”) jako McEnroe.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy