Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” zaprasza na kolejne seanse w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 21 grudnia zostanie wyświetlona komedia „PolandJa”, a 28 grudnia komedia kryminalna „Volta”. Oba pokazy o godz. 18.

 

Dobiega końca ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

Jeszcze przed świętami widzowie w kędzierzyńskim „Heliosie” zobaczą komedię w reżyserii Cypriana Olenckiego. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie)radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie, wzruszająco, a dwuznaczne sytuacje bawią do łez.

W rolach głównych występują: Izabela Kuna, Roma Gąsiorowska, Jakub Gierszał, Michał Żurawski, Borys Szyc, Janusz Chabior i Paweł Domagała.

 

Ostatnim tegorocznym seansem (28 grudnia) będzie „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Mistrz komedii do współpracy zaprosił gwiazdy polskiego kina (m.in. Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot i Cezary Pazura).

Volta to specjalista od kombinowania i zarabiania. Pewnego dnia jego partnerka Agnieszka poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z kumplem Dychą są gotowi na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal.

 

W nowym roku, 4 stycznia o godz. 18, dziewiątą edycję Kultury Dostępnej otworzy „Pokot” Agnieszki Holland.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy