Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na ostatni w tym roku seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 28 grudnia o godz. 18 wyświetlona zostanie komedia kryminalna „Volta”. W styczniu czekają nas kolejne pokazy polskich filmów.

Dobiega końca ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

 

Ostatnim tegorocznym seansem będzie „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Mistrz komedii do współpracy zaprosił gwiazdy polskiego kina (m.in. Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot i Cezary Pazura).

 

Volta to specjalista od kombinowania i zarabiania. Pewnego dnia jego partnerka Agnieszka poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z kumplem Dychą są gotowi na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal.

 

W nowym roku, 4 stycznia o godz. 18, dziewiątą edycję Kultury Dostępnej otworzy „Pokot” Agnieszki Holland.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy