Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyńskie kino „Helios” zaprasza na kolejny seans z cyklu „Kultura Dostępna”. 4 stycznia o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat Pokot”.

Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynier Janina Duszejko. Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami.

 

Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne niekonwencjonalne śledztwo.

 

Film Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik został nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie i dwoma Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

W głównych rolach występują: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Tomasz Kot i Andrzej Grabowski.

 

To już dziewiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejne czwartki widzowie zobaczą: "Ptaki śpiewają w Kigali" (11.01), "Na układy nie ma rady" (18.01), "Twój Vincent" (25.01) i "Człowiek z magicznym pudełkiem" (1.02).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy