Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl taneczno-muzyczny pn. „Usłyszeć taniec”. Barwne widowisko, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka – tańca, odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 19 w Domu Kultury „Chemik”.

 

„Usłyszeć taniec” to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie projekt łączący jazz, etno i flamenco ze stepem amerykańskim i irlandzkim.

Widowisko tworzą, pod kierownictwem Tomasza Bieli, wybitni tancerze: Mateusz Wójcik – absolwent irlandzkiej uczelni tańców tradycyjnych i członek składu amerykańskiego widowiska „Rhythm in the Night”; Agata Teodorczyk – choreograf i pedagog flamenco oraz solistka znanej grupy Por Fiesta; Karol Drzewoszewski – artysta musicalowy z Teatru Muzycznego i półfinalista dwóch edycji show „Mam Talent!”; Marta Czyż – choreograf polskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”, pedagog tańca jazzowego, związana ze szkołą Egurrola Dance Studio.

 

Tancerzom towarzyszą instrumentaliści i wokaliści reprezentujący różne kultury muzyczne.

Tomasz Biela to świetny gitarzysta klasyczny i lider kilku zespołów muzyki bretońskiej i irlandzkiej; Michał Czachowski uważany jest za najlepszego w Polsce gitarzystę flamenco; Małgorzata Mycek to wokalistka zespołów folkowych i etnojazzowych, a także instruktorka europejskich tańców ludowych; Ewelina Grygier – flecistka, która od ponad 15 lat zajmuje się muzyką folkową i tradycyjną i udziela się w różnych projektach, m.in. współpracuje z zespołem Haliny Mlynkovej; Andrzej Kowalski jest basistą otwartym na różne nurty, m.in.: funk, jazz, fusion, etno, a nawet francuski pop-rock; Wojciech Braszak gra na saksofonie muzykę jazzową, etniczną, klasyczną, chóralną i latynoską.

 

Bilety w cenach 30 i 40 zł do kupienia w kasie kina „Chemik”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy