Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

„Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz polskiego filmu dokumentalnego pt. „Młynarski. Piosenka finałowa”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 24 stycznia, na godz. 18.30.

 

„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówił Wojciech Młynarski. W ponad 3500 piosenek sportretował współczesnych mu ludzi, tworząc kronikę Polski i Polaków.

 

Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby tego filmu dokumentalnego, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. „Młynarski. Piosenka finałowa” to przede wszystkim ostatni, bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem.

Film dopełniają wypowiedzi jego rodziny, najbliższych przyjaciół i tych, dla których tworzył, m.in.: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy.

 

Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Młynarskim zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy