Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 25 stycznia o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlona animacja biograficzna pt. „Twój Vincent”.

 

To pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

 

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika produkcji pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł Vincenta van Gogha na ekran. Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w dziedzinie animacji oraz był nominowany do Złotych Globów. Obraz w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana będzie też walczył o Oscara w kategorii "najlepszy pełnometrażowy film animowany".

 

Trwa dziewiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Człowiek z magicznym pudełkiem” (1.02), „Tarapaty” (8.02), „Po prostu przyjaźń” (15.02), „Zgoda” (22.02) i „Habit i zbroja” (1.03).

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy