Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Światowej sławy muzycy Xantone Blacq i Tony Match wystąpią w Kędzierzynie-Koźlu. Koncert w domu kultury przy ul. Skarbowej odbędzie się 27 stycznia o godz. 18.

 

 

Xantone Blacq to gwiazda soulowej sceny w Wielkiej Brytanii. Wokalista i multiinstrumentalista współtworzył zespół Amy Winehouse. Po śmierci gwiazdy został liderem projektu Amy Lives, który stworzyła grupa muzyków towarzysząca przez lata artystce w trasach koncertowych i w studiach nagrań. Tłumaczył wówczas, że chcą dać ludziom, których Amy zostawiła o wiele za wcześnie, jej muzykę w najlepszym wykonaniu.

Formacja ta gościła w kwietniu 2016 roku w Kędzierzynie-Koźlu, dając porywający koncert w Domu Kultury „Chemik”.

 

Xantone Blacq koncertował i nagrywał z Markiem Ronsonem, Randy Brecker’em, Michałem Urbaniakiem i Nigelem Kenedy’m. Bierze też udział w licznych, innych projektach.

 

Jednym z nich jest duet z francuskim perkusistom Tonym Matchem. To muzyk i producent, który od kilkunastu lat pracuje z najlepszymi jazzmanami świata. Koncertował i nagrywał m.in. z Richardem Gallienem, Ernie Wattsem, Randym Breckerem, Gonzalo Rubalcabą czy nieżyjącym już Charlie Hadenem.

 

Bilety na koncert w Domu Kultury „Koźle” w cenie 50 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Rwierdza” oraz w systemie on-line poprzez stronę Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy