Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyn-Koźle znalazło się na trasie koncertowej „Accoustic Tour 2018” Maćka Balcara. Muzyk, znany głównie jako wokalista kultowego Dżemu, wystąpi z autorskim repertuarem 28 stycznia o godz. 17 w domu kultury przy ul. Skarbowej.

Maciej Balcar już w dzieciństwie przejawiał zainteresowania muzyczne. Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu, ale wkrótce bardziej zainteresowała go gitara. W młodości grał w kilku zespołach wykonujących muzykę punkową, metalową i bluesową. Ten ostatni gatunek porwał go na całego. Przez kilka lat był wokalistą formacji Blues Forever, ale stworzył też solowy projekt. W 1998 roku wydał swoją pierwszą płytę „Czarno”.

 

W 2000 roku powierzona została mu tytułowa rola w musicalu autorstwa Andrew Lloyd Webbera „Jesus Christ Superstar” wystawianym przez Chorzowski Teatr Rozrywki. Balcar spisał się znakomicie, a spektakl wystawiany jest do dziś.

Wkrótce został frontmanem słynnego Dżemu, a zadebiutował na płycie „2004”, zachwycając fanów m.in. wykonaniem pięknej ballady „Do kołyski”.

Balcar współpracę z Dżemem łączył z grą w różnych projektach oraz występami w teatrze i filmach. Jego najsłynniejsza rola to Indianer – przyjaciel Ryszarda Riedla (znakomity Tomasz Kot) ze „Skazanego na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego.

 

Wokalista cały czas prowadził też działalność solową. Jego ostatnim albumem są „Znaki” z 2017 roku. Natomiast od ośmiu sezonów, zimą, Balcar wraz ze swoją grupą koncertuje po Polsce. Tym razem artysta zaprezentuje melodyjne akustyczne granie. Jego mocno podszyte folkiem kompozycje mają się nijak do stereotypowego wyobrażenia o tzw. męskiej muzyce, ale na scenie sprawdzają się świetnie. Przepełnia je nostalgia, poetycki dramatyzm, znakomite instrumentarium i pełen emocji wokal. Piosenki z płyty „Znaki” i inne kompozycje zagrane zostaną w nowych, akustycznych aranżacjach, a dzięki temu słuchacze będą mieli możliwość odkryć je na nowo.

 

Balcarowi na scenie towarzyszą znakomici muzycy: Jan Gałach (skrzypce), Krzysztof Krupa (instrumenty perkusyjne), Maciej Mąka (gitary) oraz Piotr Wojtanowski (gitary basowe).

Ten świetny band znany jest z tego, że dostarcza publiczności całą paletę nastrojów i emocji, efektownych instrumentalnych wybuchów i ulotnych wyciszeń.

Bilety na koncert w Domu Kultury „Koźle” w cenie 40 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz w systemie on-line poprzez stronę internetową Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy