Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza 16 lutego na spotkanie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko, które poświęcone będzie promocji książki o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz.

 

Dziennikarz, reżyser, scenarzysta i producent filmowy Witold Bereś oraz publicysta i dziennikarz Krzysztof Burnetko wspólnie napisali kilkanaście książek opowiadających o najnowszej Polsce, m.in. „Kapuściński: Nie ogarniam świata”, „Marek Edelman. Życie. Do końca” czy „Nasza historia. Opowieść o wolnej Polsce”. Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody. W roku 2015 zostali odznaczeni przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za budowanie wzajemnego zrozumienia między Polakami i Żydami.

 

Ich najnowsza praca pt. „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki” to opowieść o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz - najbardziej twórczym polskim małżeństwie. Autorzy piszą o ich wielkich osiągnięciach w przestrzeni publicznej: muzeum Manggha, pawilonach Wyspiańskiego i Czapskiego. O wspólnych filmach i spektaklach. O społecznych obowiązkach artystów. O niezwykłych uczuciach do zwierząt. I o wielkiej miłości.

 

Nie brakuje tu wspomnień przyjaciół, pomysłów filmów, które nie powstały, a także zdecydowanych opinii – również politycznych – bohaterów. Wszystko to podbudowane nieznanymi zapiskami reżysera, prowadzonymi właściwie przez całe jego dorosłe życie.

 

Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godz. 19 w Galerii Sztuk Wszelakich, która mieści się w Domu Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II. Wstęp wolny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy