Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Tuż po walentynkach kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu ma filmową propozycję dla tych, którym znudziły się serduszka, cukierkowa atmosfera i romantyczne komedie.

 

W piątek 16 lutego o godz. 23 w kinie znajdującym się w galerii „Odrzańskie Ogrody” rozpocznie się nocny maraton z filmami grozy i horrorami. Na widzów o mocnych nerwach czekają cztery propozycje. Na początek premierowy „Winchester. Dom duchów”. To historia wdowy, która po śmierci męża odziedziczyła ogromny majątek zebrany dzięki produkcji i sprzedaży broni. Kobieta, zafascynowana okultyzmem, wiele lat poświęciła budowie ogromnego domu, który jak wierzyła, chronił ją przed duchami ludzi zabitych z karabinów Winchester.

 

Kolejne dwa filmy są w podobnym klimacie. „Escape room” opowiada o grupie znajomych, których niewinna zabawa w zamkniętych pomieszczeniach zamienia się w walkę o przetrwanie. Z kolei serii „Piła” i najnowszej części „Dziedzictwo” fanom gatunku przedstawiać nie trzeba. Maraton zakończy się hiszpańskim thrillerem „Tajemnica Marrowbone”. Rodzina wprowadza się do domu, który skrywa pewne tajemnice. Ten motyw wykorzystywany był w filmach wiele razy i przedstawiany na różne sposoby, ale za każdym razem budzi grozę.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy