Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 22 lutego o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Zgoda”.

 

Poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II wojny światowej. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego UB dokonuje czystek wśród przeciwników władzy komunistycznej.

 

Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak, Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin – Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, również zauroczony dziewczyną.

W głównych rolach występują: Julian Świeżewski, Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz, Danuta Stenka i Wojciech Zieliński.

 

Trwa dziewiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Habit i zbroja” (1.03), „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (8.03), „Botoks (15.03) oraz „Najlepszy” (22.03).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy