Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz amerykańskiego komediodramatu pt. „Disaster Artist”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 28 lutego, na godz. 18.30.

 

Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy i niesławnego wyrzutka Hollywoodu - Tommy’ego Wiseau. Ten aktor, reżyser i producent filmowy pochodzi prawdopodobnie z Polski, gdzie urodził się w Poznaniu jako Tomasz Wieczorkiewicz. Prawdopodobnie, bo sam Wiseau nie potwierdził tych informacji i skrywa swój życiorys.

 

Reżyser James Franco (nominowany do Oscara za rolę w „127 godzin”), który zagrał również głównego bohatera, uczynił ze swojej opowieści afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu.

„Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero, opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau pt. „The Room”. Ta niesamowita, przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

Film otrzymał jedną nominację do Oscara, a James Franco został nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy