Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz francuskiego dramatu pt. „Jeszcze nie koniec”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 7 marca, na godz. 18.30.

 

Reżyser Xavier Legrand przygotowywał się sześć lat do tego filmu, dodając coraz to nowe elementy i wątki do scenariusza. Punktem wyjścia był rozwód głównych bohaterów oraz walka rodziców o dziecko.

 

Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Kobieta chciałaby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który jej zdaniem jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica. Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru, stara się zapobiec najgorszemu.

 

To kino społecznie zaangażowane, mówiące o rozdźwięku pomiędzy prawem i pracą sądów a życiem zwykłych ludzi. Tematem wiodącym jest tu psychiczna i fizyczna przemoc.

- To że nie ma sprawiedliwości, wszyscy wiemy, ale dlaczego nie ma odpowiednich paragrafów? - pyta reżyser. Xavier Legrand otrzymał za swój film Srebrnego Lwa i był nominowany do Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy