Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. 7 marca o godz. 18.30 W Domu Kultury „Chemik” wystąpi Kinga Rataj.

 

 

Kinga Rataj często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006 w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

 

W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.

 

Swoim zamiłowaniem do Fado podzieliła się również w ósmej edycji programu Must Be The Music gdzie wykonaniem „As Meninas Dos Meus Olhos” oczarowała zarówno jurorów jak i publiczność. W Fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom Fado na półwyspie iberyjskim.

 

Materiał prezentowany na koncertach zarówno w warstwie tekstu jak i muzyki prawie w całości został napisany dla Kingi Rataj. Premierowe utwory będą jednocześnie zapowiedzią debiutanckiego albumu planowanego na wiosnę 2018.

 

 

 

 

Źródło: MOK

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy