Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Kędzierzynie-Koźlu zakończyły się Międzynarodowe Spotkania Artystów Plastyków. Twórcy szukali inspiracji dla swoich dzieł w miejskich krajobrazach. Efekty ich prac będzie można oglądać w domu kultury przy ul. Skarbowej.

 

Przez kilka dni w różnych częściach Kędzierzyna-Koźla napotkać można było plastyków uwieczniających na płótnie miejskie pejzaże. I tak już od 38 lat.

 

Bo choć pod tą nazwą spotkania odbywają się po raz ósmy, to wydarzenie ma jednak dużo dłuższą tradycję. Jest bezpośrednią kontynuacją „Konfrontacji Plastycznych w Przemyśle”, które przez dwadzieścia lat organizowały Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

Później przez dziesięć lat odbywały się plenery „Odra”. W całym tym okresie przez wydarzenie przewinęło się około 950 artystów, którzy stworzyli grubo ponad 3,5 tysiąca obrazów przedstawiających różne wymiary Kędzierzyna-Koźla. Zorganizowano kilkadziesiąt wystaw, wydawano też okolicznościowe katalogi i albumy z powstałymi dziełami.

 

Wernisaż odbędzie się 14 czerwca o godz. 16 w galerii kina „Twierdza”. Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do 17 lipca.

 

Wydarzenie organizują wspólnie Związek Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa Okręgu Opolskiego oraz gmina Kędzierzyn-Koźle.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy