Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Z okazji 43. rocznicy powstania Kędzierzyna-Koźla 13 października o godz. 18 w hali „Azoty” odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru Tańca Ocelot. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie rozeszły sie jak świeże bułeczki.

 

Ocelot założony został przez trzykrotnego mistrza świata w akrobatyce sportowej – Bogdana Zająca. Ten ceniony na świecie artysta razem ze swoim zespołem od lat przygotowuje spektakularne widowiska. To imponująca kombinacja dynamicznej akrobatyki, powietrznego baletu, muzyki i pantomimy.

 

Spektakl „Sen nocy letniej” powstał z okazji 451. rocznicy urodzin Williama Szekspira. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i zachwycająca techniką artystów produkcja dolnośląskiego teatru jest niezwykle efektowna. W spektaklach akrobatycznych opowiadana historia często służy za pretekst do popisywania się sprawnością, zręcznością i umiejętnościami artystów. Tutaj jest inaczej. Całe przedstawienie bardzo wiernie oddaje komedię Szekspira.

 

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Beata Zając. Na widzów czeka moc akrobatycznych ewolucji - od piruetów, salt i podnoszeń wykonywanych na scenie przez ewolucje na trapezie do niezwykle efektownych i niebezpiecznych popisów w powietrzu, na zawieszonej pionowo linie lub szarfach.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy