Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 1 listopada o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dramat „Wieża. Jasny dzień”.

 

Film Jagody Szelc został nagrodzony Złotymi Lwami za najlepszy scenariusz i debiut reżyserski na festiwalu w Gdyni w 2017.

 

Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. Tuż przed pierwszą komunią świętą Niny odwiedzają je brat z rodziną oraz Kaja, młodsza siostra Muli, która zniknęła nagle przed sześcioma laty. Kaja jest biologiczną matką Niny.

 

Mula obawia się, że niezrównoważona Kaja chce odebrać jej dziecko. Reszta rodziny, początkowo dystansująca się do Kai, zaczyna wierzyć w nowy początek i zgodę sióstr, co jeszcze potęguje frustrację Muli. Kobieta postanawia wyrzucić siostrę z domu.

 

Mimo to w dniu komunii Niny dochodzi do pojednania. Jednak istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja powróciła.

 

Trwa jedenasta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

 

W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Młynarski. Piosenka finałowa” (8.11), „Twarz” (15.11), „Zimna wojna” (22.11), „Dywizjon 303” (29.11), „Cicha noc” (13.12) oraz „Listy do M. 3” (20.12).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy