Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 8 listopada o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dokument pt. „Młynarski. Piosenka finałowa”.

 

„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówił Wojciech Młynarski. W ponad 3500 piosenek sportretował współczesnych mu ludzi, tworząc kronikę kraju i Polaków.

 

Nieznane dotąd archiwalia, fotografie i nagrania, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby tego dokumentu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Film dopełniają wypowiedzi jego rodziny, najbliższych przyjaciół i tych, dla których tworzył, m.in.: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy.

 

Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Młynarskim zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

Trwa jedenasta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Twarz” (15.11), „Zimna wojna” (22.11), „Dywizjon 303” (29.11), „Cicha noc” (13.12) oraz „Listy do M. 3” (20.12).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy