Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie mecze ligowe jesiennej rundy rozgrywek sezonu 2016/2017 oraz kilka meczów pucharowych.

W ostatniej kolejce ligowej w roli gospodarzy zagrają w czwartej lidze tylko piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle. W poprzedniej kolejce Chemik przegrał w Krasiejowie 1:2, ale w czwartek Wydział Gier zweryfikował to spotkanie jako walkower 3:0 dla Krasiejowa, gdyż w Chemiku zagrał nieuprawniony zawodnik. Tak więc mecz z TOR-em będzie okazją do poprawy złego wrażenia, jakie z pewnością zostawiła po sobie porażka. Z TOR-em nasz zespół w poprzednim sezonie na własnym boisku wygrał aż 6:1, aby w rewanżu przegrać 0:2. W obecnym sezonie TOR plasuje się w dolnych rejonach tabeli, jednak nie wolno tej drużyny lekceważyć. Podobnie jak lekceważyć nie warto ostatniej drużyny tabeli, czyli Pogoni Prudnik. Z tą drużyną zagra w Prudniku wicelider - Po-Ra-Wie Większyce. W Pogoni nie trenuje już Robert Latosik, który został zastąpiony tydzień temu przez Sebastiana Muzykę.

Juniorzy ze Sławięcic swój sezon w pierwszej lidze zakończą na wyjeździe w Straduni i nie są bez szans na komplet punktów. Ciekawie zapowiada się też rywalizacja w lidze okręgowej, gdzie lider czyli Po-Ra-Wie II Większyce będzie gościć ostatni zespół tabeli - zespół Jedność Rozmierka.

Z niedzielę zaplanowano również kilka meczów w terenowym pucharze Polski. Drugi raz z rzędu na tym szczeblu spotkają się Kobylice ze Sławięcicami, ale najciekawiej powinno być w meczu Sląska Reńska Wieś z Victorią Łany.

SOBOTA 19 listopada

BS Leśnica IV liga Opolska

Chemik Kędzierzyn-Koźle - TOR Dobrzeń Wielki - godz.13

Pogoń Prudnik - Po-Ra-Wie Większyce - godz.13

NIEDZIELA 20 listopada

I liga juniorów

LZS Staradunia - KS Sławięcice - godz.10

Opolska Liga Juniorów Młodszych

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Atom Grądy Goświnowice - godz.10

Liga okręgowa

Po-Ra-Wie Większyce - Jedność Rozmierka - godz.13

Terenowy Puchar Polski

Unia Polka Cerekiew - Śląsk II Reńska Wieś - godz.13

LZS Kobylice - KS Sławięcice - godz.13

Śląsk Reńska Wieś - Victoria Łany - godz.13

LZS Łężce - LZS Stare Koźle - godz.13

KS Cisowa - Zawisza Stara Kuźnia - godz.13


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy