Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wzięła udział w turnieju Falkon Cup, który odbył się w Elblągu. Mistrzowie Polski w niepełnym wciąż składzie rozegrali dwa spotkania i zajęli w imprezie trzecie miejsce. Nasz klub chce pozyskać kolejnego zawodnika.

Pierwszym rywalem naszego zespołu w Falkon Cup był Indykpol Olsztyn. Podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczęli w ustawieniu: Kamil Semeniuk, Krzysztof Bieńkowski, Aleksander Maziarz, Sławomir Jungiewicz, Korneliusz Bach, Krzysztof Rejno i Rafał Szymura. Ten ostatni to 22-letni przyjmujący, który w poprzednim sezonie występował w AZS-ie Częstochowa, ale skończył mu się kontrakt z klubem i po jego spadku z PlusLigi został wolnym zawodnikiem. Zainteresowała się nim ZAKSA. Szymura trenuje w Kędzierzynie-Koźlu, a nawet gra w meczach kontrolnych. Jednak klub z Częstochowy uważa, że przyjmujący nadal jest jego zawodnikiem. Przypomina się sytuacja z Grzegorzem Boćkiem sprzed kilku lat. Miejmy nadzieję, że niedługo sprawa się wyjaśni i ten zdolny siatkarz – reprezentant Polski do 23 lat – będzie mógł rozwijać swój talent w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Wracając do meczu z Indykpolem, w pierwszej partii lepiej prezentowali się rywale, którzy wygrali 25:21. ZAKSA była lepsza w drugiej odsłonie (25:22), ale w trzeciej znów akademicy (25:18). Czwarty set, głównie dzięki dobrej grze Semeniuka i Jungiewicza, wyraźnie dla kędzierzynian (25:17). Tie-break jednak dla olsztynian 15:9. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszych szeregach był Szymura, który zdobył 22 oczka. 20 punktów dorzucił Jungiewicz, a 15 Semeniuk.

 

W innym spotkaniu Lotos Trefl Gdańsk ograł Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Zwycięzcy zmierzyli się o pierwsze miejsce w turnieju i gdańszczanie pokonali Indykpol w trzech partiach.

ZAKSA natomiast stoczyła kolejny, pięciosetowy pojedynek, ale tym razem ograła Łuczniczkę 3:2 (25:16, 24:26, 21:25, 25:22, 15:11). W starciu o trzecie miejsce w Falkon Cup najskuteczniejszym siatkarzem był Maurice Torres, który zastąpił w wyjściowym składzie Jungiewicza i zdobył 21 punktów. Z kolei Szymura dorzucił 18 oczek.

 

W Elblągu zawodników pierwszej drużyny wspomagali siatkarze Młodej ZAKSY: Łukasz Walawender, Bartosz Dorosz, Adam Lorenc, Maciej Walczak i Konrad Buczek.

 

 

 

 

Foto: plusliga.pl

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy