Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siedem medali zdobyli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla podczas mistrzostwa makroregionu śląskiego młodzików w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w sobotę 9 września w Opolu.

Dwa medale wywalczyła Alicja Sielskiej, która wygrała skok w dal i zajęła drugie miejsce w biegu na 80 m ppł. Dwa razy na podium stanął też Alan Zygmund, dzięki wygranej w rzucie dyskiem i trzeciej lokacie w pchnięciu kulą.

Maciej Skomski był drugi w biegu na 110m ppł, a Adelina Dobrzańska zajęła trzeci miejsce w skoku wzwyż. Brąz w rzucie dyskiem dorzucił jeszcze Jakub Korejba.

Tuż za podium uplasowała się trójka lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla. Czwarte lokaty zajęli: Bartosz Skomski w biegu na 100 m, Wojciech Siwakowski w skoku w dal oraz Agnieszka Strzempek w rzucie dyskiem.

Czwórka podopiecznych trenera Andrzeja Saczko uzyskała awans do mistrzostw Polski, które w dniach 23-24 września odbędą się w Białej Podlaskiej. Są to: Sielska, Zygmund, Skomski i Siwakowski.