Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla wystąpiła w mistrzostwach świata Ironman 70.3, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych. Reprezentantka Polski zajęła 27. lokatę.

Najlepsze triathlonistki świata zjechały do miasta Chattanooga w stanie Tennessee, gdzie 9 września rywalizowały na dystansie: 1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze oraz 21,1 km bieg. Cały dystans i jego poszczególne części stanowią połowę pełnego wyścigu Ironman.

Już samą kwalifikację do kategorii elity triathlonistka ZAKSY uznawała za swój sukces i naturalnie w mistrzostwach chciała wypaść jak najlepiej. Do walki z czołówką światową o medale reprezentantkom Polski jeszcze trochę brakuje. Na to potrzeba też odpowiednich środków finansowych, aby jak najlepiej przygotować się do imprezy, przejść aklimatyzację, potrenować na miejscu.

- Za mną długi sezon i sporo bardzo wyczerpujących zawodów, więc organizm już mocno przeciążony, ale nie mogłam zrezygnować ze startu w Stanach Zjednoczonych, bo to wielkie wyróżnienie. Na dodatek po raz pierwszy w mistrzostwach wystartowały trzy Polki – opowiada Ewa Komander.

Kędzierzynianka zajęła 27. miejsce. Lepsze od niej były dwie olimpijki: Maria Cześnik – 17., a Agnieszka Jerzyk - 23. Jak przyznała nasza zawodniczka, trasa była bardzo trudna, a rywalki piekielnie mocne. – To była sama czołówka, najlepsze z najlepszych na świecie – dodała triathlonistka ZAKSY.

Najważniejsze, że trzy reprezentantki naszego kraju, mimo problemów na trasie, ukończyły ten niezwykle wymagający wyścig.