Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Po serii sześciu kolejnych zwycięskich meczów pierwsze punkty w czwartoligowych rozgrywkach stracił lider tabeli, Agroplon Głuszyna. Mimo iż do meczu z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle drużyna nie straciła gola w pięciu ostatnich spotkaniach, a w całym sezonie bramkarz kapitulował tylko raz, to na stadionie „Kuźniczka” Dawid Dorosławski zapewnił naszej drużynie remis 2:2. Chemik wyrównującą bramkę zdobył w doliczonym już czasie gry. Co jeszcze działo się na piłkarskich boiskach w miniony weekend?

* W lidze okręgowej beniaminek - Victoria Cisek wywalczył remis, mimo że już w piątej minucie stracił gola. Wyrównujące trafienie było autorstwa Grzegorza Leżały, który był niezawodny w wykorzystaniu rzutu karnego.

* Czwartoligowe Po-Ra-Wie Większyce już po 36 minutach prowadziło w Otmuchowie 3:0 w spotkaniu z beniaminkiem. W drugiej części gry miejscowy zespół Czarnych strzelił gola, ale i tak komplet punktów trafił do naszej drużyny.

* W klasie A Klub Sportowy Sławięcice pokonał wicelidera tabeli w swojej grupie klasy A, Start Dobrodzień. Po tej kolejce zespół ze Sławięcic jest jedną z trzech drużyn w grupie, które nie przegrały meczu.

* W szóstej grupie klasy A występuje sześć drużyn z naszego powiatu, ale punkty wywalczyła tylko jedna. LZS Kotlarnia Goszyce na własnym boisku wygrał 5:2 z Partyzantem Kazimierz Rolnikiem Biedrzychowice. Mimo że do przerwy to goście prowadzili 2:1. Pozostałe nasze drużyny przegrały, choć Śląsk Reńska Wieś walczył zaciekle z liderem, KS Twardawa. Śląsk objął prowadzenie, lecz od 51. minuty musiał sobie radzić w osłabieniu, gdyż Jakub Kołkiewicz ukarany został drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko.

* Juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle wygrali czwarty mecz ligowy w tym sezonie i są w gronie czterech drużyn z kompletem punktów. Po raz pierwszy natomiast swój mecz ligowy przegrało RTS Odra Kędzierzyn-Koźle.

* Obie drużyny z naszego powiatu grające w grupie 11. klasy B wygrały swoje mecze wyjazdowe bez straty bramki. Pokrzywnica zdobyła tylko jedną bramkę, a Polonia Gościęcin aż pięć goli, ale obie drużyny zainkasowały komplet punktów. Również na wyjeździe wygrał zwoje spotkanie LZS Maciowakrze, grający w grupie 13. Tutaj popisał się skutecznością Łukasz Liszka, który aż cztery razy pokonał bramkarza Stali Grobniki.

* Trzeci mecz w lidze wygrali juniorzy młodsi Chemika Kędzierzyn-Koźle. Tym razem na własnym boisku pokonali Spartę Pogoń Prudnik. To druga wygrana na własnym boisku Chemika w tym sezonie.

* W grupie 12. klasy B tylko zespół TKKF Blachowianka zdołał wygrać mecz na własnym boisku. Pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami gości, a jeden bez bramek. W Starym Koźlu miejscowy LZS podzielił się punktami z Błękitnymi II Jaryszów. Po raz ostatni Stare Koźle zremisowało mecz ligowy rok temu, 11 września 2016 roku, kiedy to na własnym boisku zremisowało 1:1 z LZS Pokrzywnica.

* Trampkarze RTS Odry Kędzierzyn-Koźle wygrali swój drugi mecz ligowy i są liderem tabeli. Po raz drugi z rzędu w meczu ligowym Kamil Stobrawe zdobył trzy bramki dla RTS Odry. W sumie zdobył więc sześć bramek z dziewięciu, które ma na koncie drużyna RTS Odra Kędzierzyn-Koźle.

* Kobiecy zespół Śląska Reńska Wieś przegrał drugi mecz ligowy. Tym razem również nie zdołał strzelić gola, ale straconych bramek miał mniej niż w pierwszym meczu.


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy