Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jeszcze nie przebrzmiały echa Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, a już zespół ZAKSY musi skupić się na walce w Lidze Mistrzów. 20 grudnia o godz. 20.30 kędzierzynianie we własnej hali zmierzą się z utytułowaną drużyną Diatec Trentino – aktualnym wicemistrzem Włoch.

Mistrzowie Polski rywalizację w grupie E rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa nad Arkasem Izmir. Pojedynek w Turcji nie był łatwy, ale ZAKSA zwyciężyła w trzech setach (25:23, 30:28, 25:23). W drugim meczu pierwszej rundy w naszej grupie Noliko Maaseik uległo Diatec Trentino 1:3 (17:25, 23:25, 25:23, 17:25).

W środę w hali „Azoty” gospodarzy czeka o wiele trudniejsze zadanie. Rywalem będzie utytułowana ekipa z Włoch. Trentino Volley to czterokrotny mistrz swojego kraju, trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, a także zespół, który cztery razy wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Przez lata w drużynie tej grali najlepsi siatkarze na świecie. Występowali tam też Polacy: Jakub Bednaruk, Michał Winiarski i Łukasz Żygadło.

W sezonie 2016/2017 Trentino wywalczyło wicemistrzostwo kraju, ale w tegorocznych rozgrywkach nie zachwyca. Podopieczni trenera Angelo Lorenzettiego w 12 meczach zdobyli 19 punktów i plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli. Ulegli między innymi w trzech setach, ale po zaciętej walce, zarówno Cucine Lube Civitanova, jak i Sir Safety Perugia, czyli najmocniejszym obecnie ekipom na Półwyspie Apenińskim. Co prawda ostatnio Diatec odniósł zwycięstwa, ale nad ostatnim Biosi Indexa Sora 3:1 i trzecim od końca Tonno Callipo Vibo Valentia 3:2.

Zatem jest to przeciwnik w zasięgu ZAKSY, choć można spodziewać się trudnego spotkania. W zespole z Trentino grają tak znakomici gracze, jak choćby reprezentanci Włoch: atakujący Luca Vettori, przyjmujący Filippo Lanza, rozgrywający Simone Giannelli czy libero Daniel De Pandis. A w składzie są jeszcze: znakomity przyjmujący z Serbii Uros Kovacevic, atakujący reprezentacji Estonii Renee Teppan, brazylijski środkowy Eder Carbonera czy Słoweniec Jan Kozamernik.