Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rundę rewanżową sezonu zasadniczego PlusLigi rozpocznie od pojedynku z drużyną Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Mecz w hali „Azoty” rozegrany zostanie w sobotę 6 stycznia o godz. 17.

 

 

Obrońcy mistrzowskiego tytułu w nowy rok weszli w znakomitych nastrojach. Kędzierzynianie przed tygodniem pokonali w meczu na szczycie Skrę Bełchatów i pierwszą rundę zakończyli z rekordowym wynikiem 15 zwycięstw z rzędu. Żaden zespół z PlusLidze nie może pochwalić się takim osiągnięciem. Jednak ZAKSA nie zamierza spocząć na laurach i może dalej śrubować ten rekord. Tym bardziej, że rundę rewanżową rozpocznie od starcia z beniaminkiem z Zawiercia.

 

W pierwszym meczu tych zespołów Warta przegrała we własnej hali 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:25). Zespół, w którym grają m.in. dwaj byli siatkarze ZAKSY: Grzegorz Bociek i Grzegorz Pająk, reprezentant Stanów Zjednoczonych Dawid Smith, doświadczony Słowak Matej Patak, Brazylijczyk Hugo de Leon Guimaraes czy pierwszy w Polsce Japończyk – libero Taichiro Koga, miał trudny początek ligi, ale w końcu zaczął wygrywać.

 

Aluron zgromadził 19 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Z 15 spotkań wygrał sześć. Najważniejsze było chyba to pierwsze, odniesione nad Indykpolem Olsztyn, a także z Asseco Resovią w Rzeszowie. Zespołowi z Zawiercia na pewno nie można odmówić woli walki, bo aż siedem spotkań z ich udziałem kończyło się tie-breakami.

 

Gospodarze są zdecydowanym faworytem mecz i prawdopodobnie trener Andrea Gardinii będzie rotował składem. Jednak Grzegorz Bociek wraz z kolegami na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, a nasz były atakujący będzie chciał się przypomnieć kędzierzyńskim kibicom.

Początek meczu w hali „Azoty” przy ul. Mostowej w sobotę o godz. 17.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy