Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pierwszoligowa drużyna APP Krispol Września przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25) w meczu ćwierćfinałowym siatkarskiego Pucharu Polski. Obrońcy trofeum awansowali do turnieju Final Four, który w dniach 27-28 stycznia odbędzie się we Wrocławiu.

 

Mistrzowie kraju rywalizację w tegorocznej edycji Pucharu Polski rozpoczęli od ćwierćfinałów. Tu rozgrywany był tylko jeden mecz, a jego gospodarzem był pierwszoligowiec.

Pojedynek z ZAKSĄ był dla zawodników Krispolu i sympatyków tej drużyny sporym wydarzeniem. Niewielka hala we Wrześni 10 stycznia wieczorem wypełniła się kibicami po brzegi.

 

Goście nie mieli żadnej taryfy ulgowej dla niżej notowanego rywala. Trener Andrea Gardini wystawił mocny skład, dając tylko odpocząć Łukaszowi Wiśniewskiemu i Samowi Deroo.

Kędzierzynianie szybko objęli prowadzenie (4:1), które przy serii zagrywek Maurice Torresa (dwa asy) wzrosło do dziewięciu punktów (15:6). Krispol odrobił część strat (16:22) – głównie dzięki indywidualnym akcjom (dwa asy Damiana Dobosza), ale nie był w stanie zagrozić naszej drużynie.

 

Kiedy w drugiej partii z miejscowych siatkarzy zszedł stres i zaczęli grać lepiej, to przez pewien czas utrzymywał się wynik remisowy. Przy stanie po 14 ZAKSA wygrała cztery akcje z rzędu. W końcówce mistrzowie Polski przyspieszyli. Przy stanie 21:16 Krzysztof Rejno skończył „krótką”, Maurice Torres w kontrze uderzył ze skrzydła, potrójny blok zatrzymał Patryka Napiórkowskiego, a Mateusz Bieniek huknął z przechodzącej i było po secie.

 

W trzeciej odsłonie zespół z Kędzierzyna-Koźla nadal dominował, a gospodarze jedynie momentami i to głównie dzięki akcjom Patryka Napiórkowskiego, zbliżali się do mistrzów kraju (6:3, 6:6, 12:11, 16:12, 17:15, 20:15, 23:19).

Po 80 minutach gry ZAKSA pewnie wygrała i w półfinale Pucharu Polski zmierzy się z Treflem Gdańsk.

 

Krispol: Mateusz Jasiński, Wojciech Kaźmierczak, Krzysztof Antosik, Jędrzej Maćkowiak, Damian Dobosz, Marcin Iglewski, Michał Wroniecki (libero) oraz Marek Pachocki, Patryk Napiórkowski, Filip Troczyński, Artur Pasiński

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Kamiel Semeniuk, Maurice Torres, Krzysztof Rejno, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz

 

Wyniki pozostałych meczów ćwierćfinałowych:

Stal AZS PWSZ Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:25, 24:26)

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovią Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy