Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W nie najlepszych nastrojach siatkarze ZAKSY udali się do Belgii, gdzie we wtorek 30 stycznia o godz. 20.30 rozegrają mecz czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Rywalem kędzierzynian będzie Noliko Maaseik. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

17 stycznia w hali „Azoty” nasi siatkarze bez większych problemów ograli tego przeciwnika w trzech setach. Jednak od tego czasu sporo się wydarzyło. ZAKSA najpierw przegrała w PlusLidze z Asseco Resovią Rzeszów, a 27 stycznia poległa w półfinałowym boju Pucharu Polski z Treflem Gdańsk.

O wiele lepsze nastroje panują w ekipie z Maaseik. Po meczu w Kędzierzynie-Koźlu Noliko rozegrało pojedynek na szczycie w lidze belgijskiej, w którym pokonało odwiecznego rywala z Knack Roeselare 3:1 (28:26, 25:27, 25:21, 25:19). Z kolei w minioną sobotę rywal ZAKSY rozbił w trzech setach Axis Shanks Guibertin i zrównał się punktami z liderującym Knack. Jest drugi w tabeli, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Nasi zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie klęski z Wrocławia, bo mecz w Lidze Mistrzów będzie bardzo ważny dla układu tabeli. Ewentualne zwycięstwo w Maaseik praktycznie zapewni kędzierzynianom awans do rundy play-off najważniejszego z europejskich pucharów.

- Musimy wrócić do swojej gry, skupić się na treningu i pacy. Przed nami mecz w Belgii i na nim musimy się skoncentrować – mówił po spotkaniu z Treflem atakujący ZAKSY Maurice Torres.

W drugim meczu naszej grupy Arkas Izmir podejmie 1 lutego Diatec Trentino. Włosi są w podobnej sytuacji do naszego zespołu i jeśli wygrają w Turcji, to będą bliscy awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Ciekawie będzie też w pojedynkach innych, polskich zespołów. W środę Skra Bełchatów zmierzy się z ekipą Dynama Moskwa, a Jastrzębski Węgiel z faworyzowanym Zenitem Kazań.