Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarki MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zostały mistrzyniami Opolszczyzny w kategorii kadetek. Turniej finałowy w tej kategorii wiekowej rozegrany został w dniach 3-4 lutego w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście”.

Cztery najlepsze drużyny w województwie, wyłonione z wcześniejszych eliminacji, stoczyły między sobą walkę o medale. W sobotnich półfinałach miejscowy MMKS pokonał NTSK Nysę 3:1 (25:10 25:18 28:30 25:19), a UKS Jedynka Kluczbork uległa ECO AZS Uni II Opole 1:3 (10:25 25:22 14:25 20:25).

W niedzielę przegrane drużyny stoczyły bój o trzecie miejsce. Brązowe medale trafiły do kadetek z Kluczborka, które ograły siatkarki z Nysy 3:1 (25:16, 22:25, 25:23, 25:7).

Finałowy pojedynek stał na dobrym poziomie. Pierwszą partię pewnie wygrał MMKS, ale w drugiej role się odwróciły i to zespół z Opola nadawał ton rywalizacji. W dwóch kolejnych setach było mnóstwo walki i emocjonujących zwrotów akcji. Ostatecznie podopieczne Danuty Wiktorek i Wioletty Bernat z MMKS-u zwyciężyły 3:1 (25:17, 19:25, 25:21, 27:25) i sięgnęły po złoto.

Zespoły z Kędzierzyna-Koźla i Opola awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Tytuł dla MMKS-u zdobyły: Laura Dychtoń, Joanna Zdziebłowska, Dominika Kochet, Agnieszka Strzelec, Iza Biedrawa, Wiktoria Smędowska, Ewa Strzelec, Julia Prochera, Barbara Król, Amelia Gilewicz, Natalia Kocjan, Monika Cierpik, Małgorzata Maciołek, Daria Boberska.