Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza wygrała turniej o mistrzostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w siatkówce. Podopieczni Sławomira Skrzypca w tym sezonie bronią złotego medalu ogólnopolskiej "Licealiady".

Zawody rozegrane zostały 13 lutego w hali II Liceum Ogólnokształcącego. Faworytem byli siatkarze z kozielskiego ogólniaka. Podopieczni Sławomira Skrzypca z klas siatkarskich pod patronatem ZAKSY, to aktualni mistrzowie Polski. W czerwcu ubiegłego roku drużyna z Kędzierzyna-Koźla zdobyły złoty medal podczas krajowego finału „Licealiady” w Ostródzie.

W tym sezonie w rozgrywkach o tytuł najlepszej drużyny w naszym powiecie zespół z I LO wygrał trzy mecze, pokonując kolejno Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej 2:0, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 2:1 oraz II Liceum Ogólnokształcące 2:0.

Drugie miejsce, które również dało awans do półfinału wojewódzkiego, zajęli zawodnicy z "Żeglugi". Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze z II LO, a stawkę zamknęła ekipa z ZSTiO.

Mistrzostwo powiatu dla I LO zdobyli: Maksymilian Skowronek, Mateusz Sobierajczyk, Borys Leppert, Paweł Żmuda, Filip Szkudlarek, Maciej Wóz, Kamil Mierzejewski, Piotr Sioch, Dominik Hanak, Paweł Kurzyński, Dawid Jochem, Kacper Ochocki i Aleksander Swacha.