Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Młodzieżowe zespoły MMKS-u ZAKSY awansowały do rozgrywek o mistrzostwo Polski w kategoriach juniorów i kadetów. Teraz podopiecznych Rolanda Dembończyka i Miłosza Majki.

 

W rozgrywkach o mistrzostwo Opolszczyzny w kategorii kadetów wzięło udział sześć zespołów. Najlepsi okazali się siatkarze AZS-u PWSZ, którzy złoty medal zapewnili sobie w ostatnim meczu rozegranym w Nysie. Szansę na tytuł miał jeszcze zespół z Kędzierzyna-Koźla, ale musiał zwyciężyć na wyjeździe 3:0 lub 3:1. Z kolei gospodarze potrzebowali dwóch wygranych setów i tak też się stało. AZS wygrał po tie-breaku 3:2 (25:19, 25:16, 16:25, 23:25, 15:13).

 

Srebrne medale dla MMKS-u ZAKSY wywalczyli: Bakota, Budzich, Fedorowicz, Gałan, Grabowski, Jaruzal, Kubat, Kurzyński, Leppert, Lukaj, Ochocki, Pągowski, Strojek, Szczucki, Zając i Zmarzły.

 

Drugie miejsce w lidze wojewódzkiej kędzierzynianie zajęli też w rozgrywkach juniorów. Tu również tryumfowała ekipa z Nysy, która w sezonie zasadniczym dwukrotnie ograła MMKS ZAKSĘ. Jednak regulamin rozgrywek przewiduje, że kluby, które mają zawodników trenujących w Szkole Mistrzostwa Sportowego, bez względu na miejsce zajęte w lidze mają prawo do gry w tak zwanym superfinale. Takowych mają zarówno ekipy z Nysy, jak i Kędzierzyna-Koźla.

 

Dodatkowy mecz rozegrany został w Nysie i tym razem to goście zwyciężyli po zaciętym boju 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 23:25, 15:13). To rozstrzygnięcie spowodowało, że podopieczni Rolanda Dembończyka i Miłosza Majki zostali rozstawieni z pierwszego miejsca w województwie przed rozgrywkami na szczeblu centralnym.

Drużyna grała w składzie: Bartosiak, Bugajski, Gębaczewski, Jachymski, Kosian, Kupczak, Skowronek, Sobierajczyk, Sumara, Szkudlarek, Sztelma i Wóz.

 

- Warto dodać, że zespoły te budowane są przede wszystkim na uczniach I Liceum Ogólnokształcącego, którzy uczęszczają do klas siatkarskich pod patronatem ZAKSY – zaznacza trener Miłosz Majka.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy