Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarki z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu zostały mistrzyniami „Licealiady” na szczeblu powiatu. Wraz z drużyną z II LO awansowały do rozgrywek wojewódzkich.

 

Turniej finałowy o mistrzostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego rozegrany został w hali II LO. Obok gospodarzy o medale walczyły reprezentacje I LO oraz Zespołów Szkół nr 1 i 3. Zdecydowanym faworytem były podopieczne Iwony Pelc. Wszak skład kozielskiego ogólniaka tworzą uczennice klasy siatkarskiej i reprezentantki MMKS-u, które nie tak dawno zdobyły mistrzostwo województwa w kategorii juniorek.

 

Zgodnie z oczekiwaniem drużyna z I LO wszystkie mecze wygrała w dwóch setach i sięgnęła po tytuł. Zespół grał w składzie: Paulina Buraczewska, Monika Cierpik, Laura Jarosz, Małgorzata Maciołek, Julia Morka, Marianna Pinior, Dominika Samson, Wiktoria Smędowska, Ewa Strzelec, Barbara Wilk, Paulina Wojtowicz i Wiktoria Wyrzykowska.

 

Drugie miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyły podopieczne Marka Słoty z kędzierzyńskiego ogólniaka. Drużyna z II LO wystąpiła w składzie: Sonia Gołąbek, Aleksandra Gomuła, Alicja Gomuła, Agata Jankowska, Oliwia Lach, Wiktoria Niemiec, Agata Ślipka i Weronika Tarka.

Trzecią lokatę zajęły siatkarki ze Sławięcic, a stawkę zamknęły reprezentantki Budowlanki.

 

 

 

Foto: II LO

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy