Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli 21. zwycięstwo w PlusLidze. Mistrzowie Polski 24 lutego w hali „Azoty” pokonali broniąca się przed spadkiem Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:15).

 

Mogło się wydawać, że czternasta w tabeli Łucznika, będzie łatwym przeciwnikiem dla mistrzów Polski. Goście walczą o pozostanie w PlusLidze i nie przestraszyli się utytułowanego rywala.

 

ZAKSA, co prawda lepiej rozpoczęła pierwszą partię, bo po dwóch kontrach Maurice Torresa odskoczyła na 11:7, ale po chwili bydgoszczanie skończyli trzy swoje akcje, a Metodi Ananiew posłał asa i już był remis po 14. Kiedy błędy w ataku popełnili Rafał Szymura i Rafał Buszek, a Piotr Gryc zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, to Łuczniczka prowadziła już 21:17. Miejscowi jeszcze zbliżyli się na punkt (21:22), ale w końcówce skuteczny był Bartosz Filipiak, który zakończył partię asem.

 

Po zmianie stron goście rozpoczęli lepiej, ale przy prowadzeniu 7:4 stanęli. Po naszej stronie w polu zagrywki stanął Benjamin Toniutti i poszła seria. Mistrzowie Polski zatrzymali się dopiero przy stanie 13:7. Nasz zespół utrzymywał wysoką przewagę, która w końcówce jeszcze urosła – głównie po zagraniach Łuksza Wiśniewskiego.

 

W trzeciej odsłonie kędzierzynianie odskoczyli na dwa punkty po kontrze i asie serwisowym Maurice Torresa. Rywale doprowadzili jeszcze do wyrównania po mocnej zagrywce Bartosza Filipiaka (10:10). Jednak w kolejnych akcjach młody atakujący Łuczniczki popełnił błędy, Rafał Buszek posłał asa, a Rafał Szymura wykorzystał kontratak i ZAKSA prowadziła 16:10. Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie (18:12, 24:16), a seta zakończył Maurice Torres.

 

Siatkarze z Bydgoszczy próbowali jeszcze walczyć w czwartej partii, ale miejscowi na niewiele im pozwolili. Od stanu 8:8 ZAKSA wygrała trzy piłki z rzędu. Rozegrał się Maurice Torres, po którego akcjach było już 15:10. W końcówce podopieczni Andrei Gardiniego przyspieszyli i zwyciężyli z dużą przewagą.

 

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Rafał Szymura, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno

Łuczniczka: Michał Szalacha, Mateusz Sacharewicz, Metodi Ananiew, Paweł Gryc, Bartosz Filipiak, Edgardo Goas, Adam Kowalski (libero) oraz Kacper Bobrowski, Wojciech Jurkiewicz, Jewgienij Gorczaniuk, Krzysztof Bieńkowski, Piotr Sieńko, Patryk Akala

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy