Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Arkas Izmir 3:0 (25:17, 25:19, 25:23) w ostatnim meczu fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tym samym mistrzowie Polski zajęli pierwsze miejsce w grupie E i teraz czekają na rywala w rundzie play-off.

Przed ostatnią kolejką w grupie E było już jasne, że awans do kolejnej rundy uzyskają ZAKSA i Trentino Diatec. Do rozstrzygnięcia pozostała sprawa, która z tych dwóch drużyn zajmie pierwsze miejsce.

Goście, którzy bez względu na wynik pojedynku w hali „Azoty” zajęli ostatnie miejsce w grupie E, zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Mistrzowie Polski potrzebowali zaledwie 68 minut, aby odnieść zwycięstwo.

Turcy prowadzili tylko na początku pierwszej partii (3:1), ale później inicjatywę przejęła ZAKSA. Przy stanie 9:7 nasi wygrali pięć akcji z rzędu i wysoką przewagę utrzymali do końca (14:7, 23:15).

Nieco uśpieni łatwym zwycięstwem kędzierzynianie odpuścili początek drugiego seta (1:5), ale po czasie wziętym przez trenera Andreę Gardiniego, mistrzowie Polski błyskawicznie odrobili starty i jeszcze przed drugą przerwą techniczną odskoczyli. Arkas jeszcze zbliżył się na dwa oczka (18:20), ale cztery kolejne akcje padły łupem gospodarzy.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona. ZAKSA rozpoczęła z impetem od prowadzenia 6:2, ale trener Glenn Hoag dokonał roszad w składzie i zespół z Izmiru zaczął grać lepiej. Turcy doprowadzili do remisu 7:7 i rozgorzała walka punkt za punkt. W końcówce gospodarze przechylili losy seta na swoją korzyść.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Kamil Semeniuk, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Marco Falaschi

Arkas: Christan Fromm, Nikola Jovović, Mert Matić, Gogkhan Gokgoz, Adis Lagumdzija, Mustafa Koc, Burak Mert (libero) oraz Yigit Gulmezoglu, Cagatay Durmaz