Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Luksemburgu odbyło się losowanie fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. W gronie dwunastu zespołów znalazły się trzy z Polski. Dwa z nich zmierzą się ze sobą. To ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel.

Mistrzowie Polski, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie E, byli wśród sześciu rozstawionych drużyn. Do nich dolosowano ekipy, które awansowały z drugich, bądź trzecich miejsc.

Wśród potencjalnych rywali ZAKSY były Halkbank Ankara, Chaumont VB 52, Berlin Recycling Volleys, Noliko Maaseik, PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Los chciał, że to właśnie ten ostatni zespół będzie przeciwnikiem kędzierzynian. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że trenerem jastrzębian jest Ferdinano de Giorgi, który z ZAKSĄ zdobył dwa mistrzostwa Polski.

 

Trudne zadanie mają siatkarze z Bełchatowa, którzy trafili na włoską drużyną Cucine Lube Civitanova.

Organizatorem Final Four, które zostanie rozegrane w dniach 12-13 maja będzie obrońca tytułu Zenit Kazań. Rosjanie, którzy wygrali swoją grupę z kompletem punktów nie wystąpią w fazie play-off. Ich miejsce zajęli Belgowie z Maasiek.

 

Pary pierwszej rundy play-off:

Halbank Ankara - Sir Colussi Sicoma Perugia

Noliko Maasaeik - Lokomotiw Nowosybirsk

PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova

Chaumont VB 52 Haute Marne - Trentino Diatec

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Berlin Recyclings Volley - VfB Friderichshafen

 

Pierwsze mecze rozegrane w dniach 13-15 marca, a rewanże w dniach 20-22 marca.

 

Jeśli mistrzowie Polski poradzą sobie z Jastrzębskim Węglem, to w walce o udział w turnieju finałowym zmierzą się ze zwycięzcą starcia niemieckich zespołów - Berlin Recycling Volleys kontra VfB Friedrichshafen.

 

 Sponsorem wiadomości sportowych jest WellFit

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy