Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mimo zapowiedzi nie udał się start wiosennych rozgrywek piłkarskich w naszym regionie. Z powodu mrozów odwołano mecze pucharowe, które miały się odbyć 3 marca.

 

 

W sobotę Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz Po-Ra-Wie Większyce miały rozegrać pucharowe mecze, lecz Opolski Związek Piłki Nożnej odwołał ćwierćfinały ze względu na pogodę.

Przeciwnikiem Chemika w ćwierćfinale jest LZS Starowice Dolne. Obie drużyny rywalizują w czwartej lidze, a jesienią kędzierzynianie przed własną publicznością ograli tego rywala 2:1. Na pewno działacze i zawodnicy taki wynik chętnie by powtórzyli, tym bardziej, że nasz zespół będzie gospodarzem pojedynku ćwierćfinałowego. Warto zaznaczyć, iż drużyna Starowic Dolnych wyeliminowała już w pucharze Hetmana Byczyna, LZS Dytmarów oraz MKS Gogolin.

 

Po-Ra-Wie zmierzy się z zespołem z Prudnika. Miejscowa Pogoń jest liderem ligi okręgowej i w pucharze wyeliminowała Żubry Smarchowice Śląskie, LZS Walce oraz Agroplon Głuszyna. Na pewno nie będzie to łatwy przeciwnik dla zespołu z Większyc, ale awans będzie w zasięgu naszych piłkarzy.

 

W przypadku zwycięstw Chemik i Po-Ra-Wie spotkają się w półfinale. Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą KS Krapkowice z Polonią Głubczyce oraz Małapanew Ozimek z Unią Kolonowskie.

Pojedynki naszych drużyn zostały przełożone na 25 kwietnia.

 

 

 Sponsorem wiadomości sportowych jest WellFit

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy