Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Która drużyna ma passę meczów bez wygranej bądź przegranej? Kto przegrał mecz pechowo? Zapraszamy do lektury ciekawostek z minionego weekendu piłkarskiego.

* Druga drużyna Po-Ra-Wia Większyce prowadziła z Orłem Branice 2:0 po pierwszej połowie meczu. Jednak w ciągu siedmiu minut drugiej części gry (między 64. a 71. minutą) goście z Branic strzelili cztery bramki i wygrali mecz 4:2. Również pierwszy zespół Większyc nie zdobył punktów, mimo że już w pierwszej minucie objął prowadzenie po golu Jakuba Kozołupa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy meczu w Krasiejowie gospodarze wyrównali, a w drugiej części strzelili zwycięskiego gola. W dodatku nasza drużyna straciła Mateusza Jędrzejczyka, ukaranego dwoma żółtymi kartkami w ciągu ostatnich kilku minut meczu.

* Juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle po golu Andrzeja Lelickiego objęli prowadzenie w meczu na szczycie z Pomologią w Prószkowie. W drugiej części gospodarze wyrównali, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry Pomologia strzeliła jeszcze bramkę z rzutu karnego i wygrała mecz 2:1.

* Victoria Cisek wysoko przegrała swój mecz w Racławiczkach, pozwalając gospodarzom strzelić aż siedem bramek. Po raz ostatni Victoria straciła tyle bramek jesienią, a dokładnie 24 września, kiedy to na własnym boisku uległa 2:7 Groszmalowi Odrze II Opole.

* Na pięć kolejek przed zakończeniem rywalizacji w klasie A, w grupie szóstej z drużyn naszego powiatu na pewno nie spadną Victoria Łany i Śląsk Reńska Wieś. Inter Mechnica potrzebuje jeszcze dwóch punktów, aby się na pewno utrzymać, a LZS Kotlarnia Goszyce trzech. Na pewno spadną dwa zespoły z trójki: Odrzanka Dziergowice, LZS Łężce, Partyzant Kazimierz Rolnik Biedrzychowice, a bardzo prawdopodobne jest, że degradacja spotka wszystkie trzy.

* Na trzy kolejki przed końcem rywalizacji w klasie B liderujący Zawisza Stara Kuźnia ma aż pięć punktów przewagi nad wiceliderem. Do zapewnienia sobie awansu zespół ze Starej Kuźni potrzebuje jeszcze wygranej w jednym z trzech ostatnich meczów i remisu albo trzech remisów.

* Pierwsze zwycięstwo wiosną odnieśli trampkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle, pokonując w jedenastej kolejce meczów Hattrick Głuchołazy. Ta wygrana była jednocześnie czwartym z rzędu meczem na własnym boisku bez porażki.