Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Triathlonistka Ewa Komander udanie rozpoczęła kolejny sezon międzynarodowych startów. Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla zajęła drugie miejsce w zawodach na Wyspach Kanaryjskich.

Challenge Mogan Gran Canaria 2018, bo taką oficjalną nazwę nosiła impreza, w której wzięła udział Polka, rozgrywany był na dystansie połowy klasycznego Ironmana. Uczestnicy mieli do pokonania 1,9 km w wodzie, później 90 km na rowerze i na koniec bieg na 21 km.

Kędzierzynianka o zwycięstwo walczyła z utytułowaną Holenderką Yvonne van Vlerken. Była rekordzistka świata na dystansie Ironman po pływaniu miała trzy minuty przewagi nad Polką. Jednak rower to mocna strona Ewy Komander, która odrobiła stratę do rywalki. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na trasie biegowej, gdzie wyraźnie lepsza była van Vlerken, która wygrała z czasem 4 godziny 38 minut i 41 sekund. Polka była druga ze stratą pięciu minut.

- Wyścig na Gran Canarii to jedna z najcięższych połówek, na jakich startowałam. Dwa lata z rzędu nie dobiegałam do mety, ale jak to mówią: do trzech razy sztuka i tym razem się udało – podsumowała swój start Ewa Komander.

Na tym samym dystansie triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla startowała też w zawodach Challenge Riccione we Włoszech. Tam zajęła piątą lokatę z czasem 4.46,05, a zwyciężyła ta sama reprezentantka Holandii, co na Gran Canarii, tylko że z nieco lepszym wynikiem: 4.37,18.

Następny występ kędzierzynianka planuje 27 maja w kolejnych zawodach z cyklu Challenge, tym razem w Hiszpanii. Z kolei 10 czerwca wystartuje w Skoda Challenge w Belgii, gdzie trasa biegnie przez słynny podjazd kolarskiego Wyścigu Dookoła Flandrii. „Muur (ściana) van Geraardsbergen” to historia światowego kolarstwa, gdzie rodziły się legendy, a gwiazdy przegrywały. Podjazd ma długość 1075 m, a maksymalne nachylenie wynosi 19,8 proc.!