Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Gratulacje dla młodych siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 drugi raz z rzędu wygrała ogólnopolski turniej Kinder+Sport, uważany za nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej.

 

Podopieczni Marcina Nurskiego, startujący w najmłodszej kategorii wiekowej "dwójek", wygrali wszystkie mecze w turnieju. Olek Kopania, Marcel Steyer i Dawid Banasiak okazali się najlepsi w roczniku 2007 i młodsi.

W półfinale Jedenastka pokonała Akademię UKPS Lubin 2:0 (15:11, 15:8), a w pojedynku o tytuł mistrzowski rozbiła Jedynkę Poznań 2:0 (15:7, 15:10). Drugi skład PSP nr 11 też spisywał się dzielnie i ostatecznie zajął szóstą lokatę.

 

- Udało się nam obronić tytuł sprzed roku. Radość jest ogromna, można powiedzieć, że nawet podwójna. Co roku każdemu zależy na tym, żeby pokonać mistrza. W tym roku przegraliśmy tylko dwa mecze podczas turniejów Kinder+Sport. Na szczęście turniej w Zabrzu zakończyliśmy z kompletem zwycięstw. Nie przegraliśmy ani jednego pojedynku. To piękna sprawa. Z meczu na mecz zawodnicy grali coraz lepiej. Można powiedzieć, że zagrali wręcz koncertowo – podsumował turniej Marcin Nurski, trener zwycięskiej drużyny z PSP nr 11.

 

Warto przypomnieć, że Marcel Steyer i Dawid Banasiak stanęli na najwyższym stopniu podium również w poprzedniej edycji Kinder+Sport. Wtedy złoto zdobyli wraz z Bartoszem Bogackim.

 

Pozostałym naszym zespołom nie poszło już tak dobrze, choć sam występ w finale krajowym trzeba uznać za spory sukces.

W trójkach chłopcy z PSP nr 11 zajęli 23. pozycję. Z kolei w czwórkach chłopców drużyna AS Kędzierzyn-Koźle wywalczyła 15. lokatę. W czwórkach dziewcząt startowała jeszcze reprezentacja PSP nr 19 i sklasyfikowana została na 30. miejscu.

 

Zwycięzców poszczególnych kategorii czeka spotkanie z siatkarzami reprezentacji Polski podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w dniach 23-27 sierpnia w Krakowie.

 

Więcej o sukcesie młodych siatkarzy przeczytacie w 24. numerze "Nowej Gazety Lokalnej" (czytaj E-WYDANIE)

 

Foto: Kinder+Sport

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy